Makijaż kobiety dojrzałejJednym z podstawowych celów codziennej pielęgnacji skóry jest zatrzymanie procesów starzenia. Pewne procesy rzeczywiście możemy opóźnić, inne – niestety nie. Magiczny sposób na chociażby chwilowe zatrzymanie młodości to makijaż. Oczywiście nawet najlepszym make-upem nie sprawimy, że wszystkie zmarszczki znikną, ale dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom możemy się odmłodzić o kilkanaście lat.

WALKA ZE ZMARSZCZKAMI

Niestety z czasem nasza skóra traci gęstość – twarz porywa się siateczką mniejszych i większych zmarszczek, mniej wyraźny staje się kontur, a powieki mają tendencje do opadania. Malowanie osoby dojrzałej nie jest łatwe, bo musimy wziąć pod uwagę wszystkie te „problematyczne” strefy.
Jeśli chodzi o zmarszczki, zasadniczym problemem jest zbieranie się w nich podkładu, co tworzy nieładne „kreski”. Używajmy małych ilości i zachowajmy szczególną ostrożność.
Naszą twarz najbardziej „postarzają” ciemne kolory, dlatego też nie sięgajmy po bronzery. Także świecące drobinki raczej się nie sprawdzą, więc uważajmy z rozświetlaczami. Znacznie lepiej ożywić policzki delikatnym różem o chłodniejszym odcieniu.

GŁĘBIA SPOJRZENIA

Wykonując makijaż oczu trzeba pamiętać, że u osób dojrzałych powieki stają się często jakby „cięższe”  i opadające. To ogranicza pole manewru. Celem makijażu oka powinno być „otworzenie” go, rozjaśnienie i wydobycie naturalnego blasku. Najlepiej sprawdzają się cienie matowe w odcieniach subtelnych beży, brązów czy szarości. Ładnie na powiece komponując się także zgaszone fiolety i róże. Zdecydowanie odstawiamy bardzo „żywe”, a także wszystkie cienie o perłowym połysku. Warto także podkreślić brwi. Z wiekiem włoski stają się rzadsze, a delikatne ich domalowanie kredką w naturalnym kolorze ożywi twarz.Świetnie sprawdzi się lekko podkreślona naturalność.

JESTEŚ DOJRZAŁĄ KOBIETĄ?
Mam dla Ciebie ofertę – skontaktuj się ze mną już teraz!Cena makijażu kobiety dojrzałej: 60 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Klaudia Karnafel , Blogger